Voda Světla  -  Nový objev 21.století

         Hl.menu   Voda Světla  Audio-přednášky  Zkušenosti   Léčitelství  Přírodní bytosti  Tapety   Knihy   Mozek   Luna

                               Voda Světla  -  Nový objev 21.století                   

         Hl.menu   Voda Světla  Audio-přednášky  Zkušenosti   Léčitelství   Přírodní bytosti  Tapety   Knihy   Mozek   Luna

Lunární kalendář od 5. 1. – 11. 1. 2009


+Duchovní příčina zubního kamene

+Duchovní příčina zánětu středního ucha

+Duchovní příčina PÁLENÍ ŽÁHY

 


5. 1. (PO) BERAN

Dny Berana mají vliv na hlavu, mozek, obličej, životní sílu, oči, nos. Vše, co pro tyto orgány uděláte, působí blahodárně a léčebně, kromě chirurgických zákroků. Vše, co tyto orgány namáhá, působí v těchto dnech velmi škodlivě.

Nasucho si promasírujte pokožku hlavy (jako při mytí vlasů) a jemnými stisky uši od horního okraje až k lalůčku a zpět. Při bolesti hlavy zkuste vypít horký mátový čaj s medem nebo zkuste horkou koupel nohou. Snězte několik mandlí – obsahují látku tišící bolest.

Předcházení bolestem hlavy napomáhá čerstvý vzduch, dostatek vody, procházka. Při migréně zvyšte dávku cibule, česneku nebo citrónu. Omezte kávu, čokoládu a cukr, vypijte sklenici vody s citrónem. Několikrát zakruťte hlavou ze strany na stranu. Neřešte složité problémy, vyvarujte se stresů.

Krátce a rychle třete dlaně, přiložte je k očím a uvolněte se.

Nedostatek vitamínu A může vyvolat oční problémy. Vitamín A je rozpustný v tucích, je obsažen ve všech zelených částech rostlin, barevných kořenech (karotka) a ve žlutých živočišných tucích (máslo, žloutek.) K zelenině vždy přidejte malou dávku oleje, jinak tělo vitamín A přijímá s obtížemi.
 

6. – 7. 1. (ÚT + ST) BÝK

Dny Býka ovlivňují krk, mandle, čich, chuť, týl, ramena, zuby, čelisti, štítnou žlázu, uši. Vše, co pro tyto orgány uděláte, působí dvojnásob léčebně a blahodárně, kromě chirurgických zákroků. Vše, co tyto orgány zatěžuje, působí škodlivěji než v jiných dnech.

Chraňte se před chladem, průvanem a hlukem. V těchto dnech je lepší tepleji se oblékat. Vystavení průvanu může způsobit strnutí šíje. Masáž krční, šíjová a ramenní působí blahodárně. Uši by neměly zůstat nechráněné. Noste na krku šátek. Zvlhčujte vzduch v místnosti.

Kloktejte slanou nebo citrónovou vodu. Pijte čaj s medem a citrónem a čaje proti chrapotu.

Při ušních zánětech pomáhají vlažné heřmánkové obklady.

Parodontóza – několikrát denně měkkým zubním kartáčkem rázně masírujte dásně. Nemusí se vždy používat zubní pasta, kartáček je možné namáčet i v šalvějovém čaji. Při zánětu vyplachujte heřmánkovým čajem a jen lehce masírujte.

Ve dnech býka je velmi dobré rozžvýkat list šalvěje, má pozitivní vliv na zdravotní stav úst a žaludku, podporuje imunitu – avšak v těhotenství a při kojení se nedoporučuje.


 

Duchovní příčina zubního kamene - Zubní kámen je zhmotněním nánosu myšlenek na spotřební věci a živočišné radosti. Těmito myšlenkami vytlačujeme ze svých srdcí a mozků vše čisté, co v sobě nosíme, a přemýšlíme, z duchovního hlediska, o podružném. Zubní kámen se objevuje zejména na předních zubech, které vyjadřují stav horních partií lidského těla. Dobrý charakter si člověk, díky své slabosti, nechá přikrýt pláštíkem konzumnosti, kterou vidí ve svém okolí. Na jeho hlavu a šíji je hozen neviditelný tmavý závoj, který mu nedá možnost prohlédnout. Stejně nehezkým povlakem se pokryjí i jeho zuby. Vy, každý, kdo snahu o dobro v sobě nosíte, nenechte si sebrat svoji snahu, svůj „necharakter“. Neměřte a nesrovnávejte se s těmi, kteří ještě nechápou. Milujte, avšak nenechte se svést.

 

Duchovní příčina zánětu středního ucha – Neslyšet, nevidět. To jsou nevyslovené prosby lidí, zejména malých dětí v různých životních situacích. Člověk chce slyšet spíše pochvalu, ne neustálé zraňující výčitky. Dítě chce vnímat rozhovor naplněný láskou, zabarvení řeči rodičů, které hladí, uklidňuje jeho nitro a zvýrazňuje pocit bezpečí. „Tady jsem doma“, kolik dětí při uvědomění si tohoto faktu pláče. Špatně, pod tlakem partnerských nedorozumění svých rodičů dýchá, cítí se ublíženo a odvrženo od lásky. Svůj vnitřní pláč vyjadřuje rýmou, která snižuje průchodnost nosu a přilehlých dutin. Pro všudypřítomné mikroorganismy je poté hračkou v oslabených orgánech (nosohltanu a Eustachově trubici, která jej propojuje se středním uchem) rozmnožit své řady a nakouknout i do sousedních panství, třeba do ucha.

Kdo trpí chronickými záněty středního ucha, toho souběžně s chozením k ušnímu lékaři na pročištění ucha a propíchnutí ušního bubínku léčte pohodou, dobrým slovem a pohlazením. Dejte je dítěti, ale také svému partnerovi (a on vám).

Jsme citliví na bolest. Jsme citliví nejen na konkrétní bol, náhlý projev nervového podráždění, ale velmi vnímavě a nesouhlasně reagujeme na slova, která přinášejí nesoulad, hádky, následné další problémy a nemoci. Dítě je i barometrem vašeho vztahu, proto mu za jeho nemoc spíše poděkujte (díky ní můžete vnímat svá pochybení) a zároveň úsilím a dlouhodobou sebekázní její příčinu odstraňujte.

Posílám lásku do vašich domovů a mír do vašich srdcí.
 

8. – 9. 1. (ČT + PÁ) BLÍŽENCI

Dny Blíženců ovlivňují plíce, průdušky, dech, paže, ruce. Vše, co pro tyto orgány uděláte, působí dvojnásob léčebně a blahodárně kromě chirurgických zákroků. Vše, co tyto orgány zatěžuje, působí škodlivěji než v jiných dnech. Aktivní fáze plic je od 3 – 5 hod. ráno. Nespěte v přetopené místnosti, zvlhčujte vzduch.

Správné dýchání souvisí s držením těla. Při nesprávném stání nebo sezení stlačujeme hrudní koš a zmenšujeme množství vdechnutého vzduchu. Dýchat znamená žít. Správné dýchání zlepšuje myšlení a zvedá náladu.

Projděte se na čerstvém vzduchu. Procvičte si ramena – vytáhněte se nahoru, napněte šíjové svaly a uvolněte. S nádechem se břicho vyklene, s výdechem se vtahuje. Máte-li možnost, jděte se vydýchat do lesa.

Dopřejte si ráno nalačno oranžový nápoj – pomeranč, mrkev.

 

10. – 11. 1. (SO + NE) RAK

Dny Raka ovlivňují žaludek, dvanáctník, hruď, mléčné žlázy, plíce, játra, žlučník. Co ve dnech raka uděláte pro tyto orgány, působí dvojnásob blahodárně a léčebně. Výjimkou jsou zákroky a operace na těchto orgánech. Co v těchto dnech tyto orgány zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Ráno se do půl těla omyjte studenou vodou. Nalačno si pročistěte žaludek slanou vodou (sklenice). Nejdříve ležte 5 minut na zádech, pak na levém boku, na břiše a nakonec na pravém boku. Žaludek aktivně pracuje od 7 – 9 hodin. V tuto dobu nebo krátce po 9. hodině je vhodné snídat. Žaludek reaguje na náš psychický stav – radujte se. Nejezte v noci. Poslední jídlo přijměte 3 hodiny před spánkem, jinak vyplýtváte energii určenou k regeneraci a ráno budete unaveni.

Zalévejte rostliny, potěšte se pohledem na ně. Promluvte si s nimi v duchu nebo nahlas. Při praní v pračce přidejte trochu octa – uvolní se usazený vápník.

Problémy jater: Klid na lůžku je dobrým prostředkem, často i předpokladem pro vyléčení. Játra a žlučník se nejlépe regenerují po půlnoci. Zásadně jsou nutné vlažné až téměř hork zbaly na oblasti jater a žlučníku. Dobrý vliv má žlutá barva.

Pijte mátový a zelený čaj. Jezte lehkou stravu. Do jídla přidávejte bylinky usnadňující trávení (bazalka, bobkový list, fenykl, kopr, koriandr). Jezte zelené natě – petržel, celer, pampelišku.

Vyhněte se luštěninám a čerstvému pečivu. Pijte žluté šťávy – grep, citron, jezte žlutá jídla – žlutá paprika, cibule, ananas, banán.


 

Duchovní příčina pálení žáhy

Pálení žáhy je důsledek zpětného průniku kyselé žaludeční šťávy do jícnu a někdy až do úst. Jícen je tím poškozován a někdy se tím zanítí. Pálení žáhy zhoršuje alkohol, kouření, černá káva, moučná kynutá jídla, ležení i zvýšení tlaku v břiše – např. obtížným vylučováním při zácpě (života si užívej, ale moudře). Léčí se dietou pokrmů i slov – buď spokojený s tím, co máš. Když vás pálí žáha, organizmus vám zřetelně ukazuje, že jste vstoupili na nedobrou cestu – jak pro tělo, tak pro vašeho ducha. Ve vašem myšlení hoří oheň živený nespokojeností. Netrávíte a nepřijímáte, spíše naopak - odporujete právě prožívaným situacím a patřičnou pozornost nevěnujete ani pokrmům, které jíte.

Pálí vás nespokojenost, obtížně splnitelné touhy či chtíče, které přivádějí člověka na scestí? Nehltáte náhodou život, nevstupujete ustavičně do nových příběhů a aktivit, aniž máte stráveny předchozí zážitky a děje?

Máte obavy, svíravý a ničivý strach, že vše zdánlivě nezbytné nestihnete, nezvládnete a nedostanete. Zklidněte se a přibrzděte. Ze svého žití vylučte vše nepotřebné. Odhalte, které vaše činnosti jsou nutné a zájmy smysluplné. Těch se držte – zbývajícího balastu si nevšímejte a zbavte se jej.
 

Pavlína Pastorková

 

 

     
Zpět

 

© 2007 Voda Světla