Voda Světla  -  Nový objev 21.století

         Hl.menu   Voda Světla  Audio-přednášky  Zkušenosti   Léčitelství  Přírodní bytosti  Tapety   Knihy   Mozek   Luna

                               Voda Světla  -  Nový objev 21.století                   

         Hl.menu   Voda Světla  Audio-přednášky  Zkušenosti   Léčitelství   Přírodní bytosti  Tapety   Knihy   Mozek   Luna

Jak na zdraví...

Milí čtenáři,

 jahodníktentokrát jsme si pro Vás připravili povídání o léčivé bylince, která má široké spektrum využití.

Právě nyní v době, kdy se příroda probouzí a vybízí udělat velikou očistu těla i duše, může být tato rostlinka velikým pomocníkem. A protože na čerstvé si budeme muset ještě nějakou chviličku počkat, můžeme využít domácích zásob, nebo si je například objednat u prodejců bylin. Zde pro Vás máme odkaz na bylinářství, kde naleznete opravdu veliké množství druhů bylin tuzemských i cizokrajných – http://www.bylinymikes.cz

 

Jahodník obecný

Kdo by neznal a neměl rád toto ušlechtilé ovoce, k jehož vynikající chuti se přidává i krásný vzhled? Pěkné a působivé jsou především plody, ale ani listy se svým tvarem nedají v kráse zahanbit.

Avšak pozor, k léčebným účelům používáme výhradně lesní jahody. Všechny zahradní jahody jsou z tohoto hlediska prázdnou dobrotou.

Jahodníkové lístečky sbírám hned zjara, dříve než rostlina začne kvést, ale nejpozději do začátku kvetení. V té době jsou ještě pěkně svěže zelené a plné účinných látek.

Chvála jahodového čaje nemá konce, protože čaj je nejen lahodný a chutný, ale i mimořádně zdravý. Proslulý botanik Linné jím léčil například dlouhotrvající dnu. Jahodník pomáhá při léčení mnoha chorob, například při průjmech, cévních obtížích, při hemeroidech a zánětlivých onemocněních i při chudokrevnosti. Jeho hlavní přednost spočívá v širokém a všestranném působení na celý organismus. Můžeme jej užívat neomezeně, tím se stává nejdůležitější, zdravotně preventivní rostlinou. Každý, kdo si chce zachovat zdraví, měl by často místo černého čaje nebo kávy vypít jahodový čaj.

Je výborný i samostatně, ještě lepší je však v kombinaci s plody šípku a listy borůvky, maliníku a ostružiníku.

 

Zde je slíbený návod na přípravu slíbeného univerzálního lahůdkového čaje:

 

list jahodníku – 5 dílů

plod růže šípkové – 3 díly

list borůvky – 3 díly

list maliníku (ostružiníku) – 2 díly

květní plátky růže šípkové – 1 díl

 

Dvě lžíce směsi zalijeme půllitrem vroucí vody a necháme pod pokličkou asi 15 minut vylouhovat. Čaj přecedíme, můžeme přidat šťávu z poloviny citrónu a podle chuti osladíme medem, přírodním cukrem nebo hroznovým cukrem. Používáme ho jako konzumní čaj v množství dle chuti, výborný je i studený.

Na jarní posilu doporučujeme Vodu Světla č.13 - Bránu čistoty a Extrakt na pročistění jater, či ostatní dle výběru. V kombinaci s bylinkovými čaji, "Voda Světla" velmi významně podporuje a zesiluje léčivé účinky všech přírodně zpracovaných bylinek. Dodává energii všem buňkám a právě v kombinaci s léčivými čaji, dostává léčivé zaměření ve směru bylinné  kombinace.  pozn. JM

 

 

Čerpáno z knihy „Babičiny bylinky“, kde jsou shrnuty zkušenosti dlouholeté slovenské bylinářky Aurélie Dugasové. Kniha je velmi hezky a citlivě napsaná. Jak sama autorka píše, může přírodnímu bohatství, které začala objevovat od svých 46 let, poděkovat za záchranu zdraví a prodloužení života. V době, kdy píše tuto knihu, je jí 88 let.

 

Pod úvodními slovy autorky je krásný citát:

 „Nejvyšším základem léku je však láska.“ (Paracelsus)

 

M.Haubertová

 

 

     
Zpět

 

© 2007 Voda Světla